Відведення українських військ до Сіверська Донецької області дозволить українським силам знизити ризик негайного оточення російськими окупаційними військами під Лисичанськом
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Так, відзначається, що вчора російським військам вдалося зайти в Лисичанськ і просунутися в межах міста, проте українські військові офіційно не оголошували про виведення військ з Лисичанська, але і не повідомляли про оборонні бої навколо міста.
Також, на думку американських аналітиків, російські сили можуть встановити контроль над територією Луганської області, що залишилася, вже найближчими днями.
"Швидше за все, потім завдадуть удару по українських позиціях в Сіверську, а потім повернуть до Слов'янська і Бахмуту. Відведення українських військ до Сіверська дозволить українським силам знизити ризик негайного оточення, але українські сили можуть продовжити відхід з боями на рубіж біля траси E40 зі Слов'янська в Бахмут", — йдеться у звіті.
Також аналітики прокоментували повідомлення Міністерства оборони Росії про те, що 2 липня начальник Генштабу Росії Валерій Герасимов проінспектував угруповання російських військ в Україні.
"Російське керівництво чутливе до чуток про чищення високопоставлених російських офіцерів", — зазначають аналітики.
Також говориться, що Кремль, ймовірно, також прагне зберегти або відновити довіру до російського військового керівництва на тлі серйозної організаційної реструктуризації, невдач і великої кількості жертв, як раніше повідомляв ISW.
Ключові висновки
Російські війська увійшли в Лисичанськ і 2 липня просунулися в межах міста.
Російські війська ведуть наступальні дії на південний захід від Лисичанська, щоб, ймовірно, просунутися на захід у бік Сіверська та завершити захоплення всієї Луганської області.
Російські війська продовжували безуспішні наземні штурми на північ від Слов'янська.
Російські сили здійснили обмежені атаки на південний захід від Донецька, але не досягли жодних підтверджених успіхів.
Українські війська, ймовірно, планують загрожувати російським наземним лініям зв’язку (GLOC) по всій Харківській області, використовуючи озброєння із Заходу.
Українські контратаки та партизанська активність продовжують змушувати російські війська віддавати перевагу оборонним операціям уздовж Південної осі.
Проксі-керівництво може встановлювати умови для прямої анексії проксі-республік Російською Федерацією.