WP: у США розслідують, як американські чіпи опинилися у військовій техніці РФ

WP: у США розслідують, як американські чіпи опинилися у військовій техніці РФ

Федеральне бюро розслідувань США почало вивчати, як комп’ютерні чіпи американських технологічних компаній опинилися в російському військовому обладнанні, вилученому в Україні.  Про це пише The Washington Post.
Зокрема, федеральні агенти почали опитувати американські технологічні компанії.
За словами джерел, агенти Мінторгівлі США, які забезпечують контроль за експортом, проводять розслідування разом з ФБР, відвідуючи компанії, щоб запитати про західні чіпи та компоненти, знайдені в російських радарних системах, дронах, танках, наземному обладнанні та прибережних кораблях.
Співрозмовники видання заявляють, що мають на меті "відстежити цей процес аж до американського постачальника", щоб визначити, "як він потрапив у цю систему озброєння".
Відзначається, що те, що чіп певної компанії потрапив до російського озброєння не означає, що щодо цієї компанії почали розслідування, але в США "розпочали розслідування щодо того, як чіп цієї компанії потрапив у цю систему".
Незрозуміло, про які саме компоненти йдеться. Але слідчі з різних країн виявили західну електроніку в російській зброї, яку вона використовує в боях в Україні.

За даними Conflict Armament Research, багато з цих компонентів були виготовлені до того як РФ анексувала Крим у 2014 році, але інші були виготовлені в 2020 році.
Серед питань, які ставлять агенти ФБР: чи продавали технологічні компанії свою продукцію певному списку компаній, включаючи посередників, які могли бути залучені в ланцюжок поставок.
CAR направила слідчих в Україну для перевірки російського озброєння та комунікаційного обладнання та повідомила про виявлення компонентів від 70 компаній, що базуються в США та Європі.
Вони знайшли частини у військових радіостанціях, системах повітряно-десантної оборони та в залишках крилатих ракет, які українці знайшли у різних містах і селах.
CAR наразі відмовляється називати західні компанії, але маркування на двох чіпах іноземного виробництва, які досліджував Spleeters, показало, що вони були виготовлені у 2019 році.
Це важливо, бо це показує, що навіть після того, як Росія захопила Крим і був прийнятий проти неї перший пакет санкцій, вона все одно зуміла придбати критично важливі технології, важливі компоненти для важливих частин обладнання, які вони зараз використовують проти України.
На чіпах, знайдених у двох російських військових радіоприймачах в Луганській області, було подряпано деякі ідентифікаційні знаки, що свідчить про те, що хтось "хотів ускладнити з’ясування того, хто брав участь у ланцюжку поставок".
Команда з окремої британської групи (Royal United Services Institute) виявила в обладнанні для радіозаглушення комп’ютерні чіпи від десятка американських компаній, включаючи Intel, Analog Devices, Texas Instruments і Onsemi.
Пристрій також містив компоненти від півдюжини виробників чіпів у Європі, Японії та Тайвані.

Поділитись новиною
Facebook Twitter Telegram