На Запоріжжі затримали військового-дезертира, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби

На Запоріжжі затримали військового-дезертира, якого підозрюють у роботі на російські спецслужби

У Запорізькій області правоохоронці викрили військовослужбовця, якого підозрюють у дезертирстві та передачі ворогу даних про Сили оборони України. Чоловіку вже повідомили про підозру у державній зраді.

За даними слідства, після проходження лікування військовий у лютому 2022 року не повернувся до місця служби та тривалий час ухилявся від виконання військового обов’язку.

Також правоохоронці встановили, що підозрюваний налагодив зв’язок із представником російських спецслужб через Telegram. За вказівками куратора він збирав інформацію про розташування українських військових, техніки та підрозділів Сил оборони на території Запорізького району та обласного центру.

За версією слідства, отримані дані він передавав у вигляді текстових повідомлень, скріншотів із геолокацією та позначок на електронних картах.

Правоохоронці затримали підозрюваного за місцем проживання. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Військовому інкримінують дезертирство та державну зраду. У разі доведення вини йому загрожує суворе покарання згідно із законодавством.

Досудове розслідування здійснюють співробітники СБУ під процесуальним керівництвом Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;

У Кривому Розі викрили схему з ремонтом шкільного майданчика: бюджету завдано збитків на пів мільйона гривень;

Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

Більше новин на REPORTER.UA

Поділитись новиною
Facebook Twitter Telegram