Президент Європейської ради Шарль Мішель вірить, що на саміті в грудні буде ухвалено позитивні рішення, що стосуються процесу переговорів про вступ України до ЄС.
Про це Мішель сказав на брифінгу.
"Я абсолютно переконаний, що нам потрібно, що ми повинні прийняти позитивне рішення, і нам потрібно переконати всі держави-члени. І це не рішення "так" чи "ні", тому що є звіт Комісії. Є певні нюанси, які нам потрібно враховувати, але я щиро сподіваюся, що ми ухвалимо позитивне рішення, подамо позитивний сигнал", – сказав Мішель.
За його словами, таке рішення важливе для України, тому що покаже, що ЄС є серйозним і надійним партнером України, не тільки на словах, а й на ділі, дасть сигнал внутрішньоєвропейській аудиторії, а також покаже Кремлю, що Євросоюз не заляканий і не дасть поставити під загрозу безпеку на Європейському континенті.
Грудневе засідання буде складним
При цьому, додав президент Європейської ради, грудневе засідання буде складним, не тільки через питання про переговори з Україною, а й через перегляд бюджету ЄС на наступні чотири роки, в якому, зокрема, передбачено додаткові 50 мільярдів євро допомоги Україні.
"Українці можуть розраховувати на те, що я, і не тільки я, багато європейських лідерів будуть наполегливо працювати над підготовкою до цих складних дебатів у грудні", – підсумував Мішель.
Також Мішель наголосив, що за час до грудневого засідання Європейської ради Україні було б добре показати додаткові досягнення, зокрема в сфері законодавства про освіту (йдеться про права національних меншин – ред.).
Переговори щодо вступу України до ЄС
Нагадаємо, минулого тижня Європейська комісія оприлюднила звіт про прогрес України та інших країн-претендентів на шляху до вступу в Євросоюз.
Зокрема, відомство вирішило рекомендувати розпочати з Україною вступні переговори, але з умовою впровадження зазначених у звіті реформ.
Для того, щоб переговори розпочалися, таке рішення мають підтримати усі лідери країн-членів ЄС. Вони розглянуть це питання на саміті, що відбудеться 14 грудня.
Президент Володимир Зеленський вважає, що рішення про початок перемовин з Україною щодо вступу в Європейський союз є мотиваційним.