Fitch знизило рейтинги трьом українським компаніям

Fitch знизило рейтинги трьом українським компаніям

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинги трьох українських корпоративних емітентів – НАК "Нафтогаз України", НАЕК "Укренерго" і гірничорудної компанії Ferrexpo.
"Зниження рейтингу відображає неврегульований дефолт за платежами, оголошення про обмін проблемної заборгованості і погіршення операційних умов відповідно", – пояснили у Fitch, додавши, що рейтингова дія також послідувала за зниженням суверенного рейтингу України 22 липня з "CCC" до "C".

Так, Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента "Нафтогазу" в іноземній валюті до "RD" (обмежений дефолт) з "C".
"Нафтогаз" планує подати альтернативний запит згоди, поки ж пріоритетний незабезпечений рейтинг підтверджений на рівні "C" з рейтингом зворотності активів "RR4", йдеться в релізі.
В агентстві додають, що нинішній рейтинг "Нафтогазу" відображає його кредитоспроможність на самостійній основі, проте як тільки реструктуризація боргу буде завершена, агентство розгляне зв'язок НАК з державою і потенційний її вплив на рейтинг компанії.
Щодо Ferrexpo агентство знизило довгостроковий РДЕ в іноземній валюті з "B-" до "CCC+" і виключило його зі списку Rating Watch "негативний" у зв'язку з погіршенням умов роботи в Україні і підвищенням ризиків.
"Рейтинг відображає високу невизначеність щодо операційних і фінансових показників Ferrexpo в умовах триваючої війни.
Однак чиста грошова позиція Ferrexpo і відсутність суттєвої фінансової заборгованості роблять її більш стійкою порівняно з іншими українськими компаніями", – йдеться в повідомленні.

Відносно "Укренерго", яке також запропонувало відстрочку виплат на два роки за гарантованими державою п'ятирічними єврооблігаціями-2026 на 825 млн дол, Fitch знизило пріоритетний незабезпечений рейтинг цих паперів з "CCC" до "C". Рейтинг зворотності активів становить "RR".
"Російське вторгнення в Україну вплинуло на результати діяльності "Укренерго" і викликало невизначеність щодо наших фінансових прогнозів результатів діяльності компанії. Необхідність підтримувати працездатність енергомережі поглинає наявні у компанії ресурси і чинить тиск на слабку ліквідність", – йдеться у прогнозі.

У Fitch вважають, що нові джерела доходів від збільшення експорту електроенергії в основному в Словаччину і Румунію можуть виявитися недостатніми для зниження тиску на ліквідність, тому компанія не зможе погасити основну суму боргу і процентні платежі, що підлягають виплаті в листопаді цього року.
Агентство додає, що "Укренерго" активно працює над перепрофілюванням своїх доступних кредитних ліній спочатку для інвестицій у використання ліквідності і стежить за збором дебіторської заборгованості.

Поділитись новиною
Facebook Twitter Telegram